Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dawcy krwi. Cisi bohaterowie ratujący życie ludzi

We wtorek (26 listopada) prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się z Honorowymi Dawcami Krwi. Wśród zaproszonych krwiodawców były osoby, które oddały ponad 70 l krwi, ponad 50 l, ponad 40, 30, 25 i ponad 15 litrów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wszyscy jesteśmy Państwu niezwykle wdzięczni za Wasze szlachetne serca, bo dzięki temu biją serca osób, którym wasza krew uratowała życie – mówił prezydent. – Życzę krwiodawcom satysfakcji, zdrowia i pomyślności.

Wśród zaproszonych krwiodawców były osoby, które oddały ponad 70 l krwi, ponad 50 l, ponad 40, 30, 25 i ponad 15 litrów. Wśród wyróżnionych było 5 kobiet, z których jedna oddała ponad 10 litrów życiodajnego płynu, a pozostałe panie po ponad 5.

W 2018 roku w Legnicy zarejestrowanych było aż 10 tys. 669 dawców, od których pobrano 9 132 donacje. Kierownik Terenowego Oddziału w Legnicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Beata Kozłowska podkreśliła, że w oddziale zarejestrowanych jest 22.356 dawców. Są to mieszkańcy Legnicy, pobliskich miejscowości i miast, a także z dalszych rejonów, np. z Środy Śląskiej i Bolesławca.

Średnio w miesiącu rejestrujemy ok. 1000 dawców, a ten najcenniejszy skarb oddaje 780 osób – dodaje pani kierownik.

W dniach 22-26 listopada obchodzone są w kraju Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Od lat w Legnicy z dawcami spotyka się prezydent. Krwiodawcy otrzymują też upominki i listy gratulacyjne. We wtorkowym spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca dyrektora do spraw finansowych, główny księgowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Jacek Blicharski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.