Logo Legnica24h.pl
Reklama

Chojnów. Zatrzymano handlarza narkotyków, który sprzedawał też broń

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, na którego posesji znajdowało się 1200 porcji handlowych metamfetaminy. Oprócz narkotyków, mieszkaniec Chojnowa handlował także bronią. Miał jej 10 sztuk, a do tego ok. 300 szt. amunicji.

© Materiały prasowe / PAP / Leszek Szymański

Sprawą zajmowali się policjanci z kilku wydziałów. W ubiegłym tygodniu przyjechali do jednego z domów na terenie Chojnowa w pow. legnickim. Spodziewali się tam zastać mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni i narkotyków. Na miejscu była jego rodzina.

"Podczas sprawdzania pomieszczeń ujawniono broń oraz narkotyki. Zabezpieczono blisko 300 szt. amunicji różnego rodzaju, magazynki do różnego rodzaju broni palnej, pistolety, strzelby (w sumie 10 szt.) oraz woreczki strunowe z zawartości metamfetaminy (blisko 1200 porcji handlowych) wraz ze sprzętem do porcjowania narkotyków" - przekazała asp. sztab. Monika Kaleta z KWP we Wrocławiu.

Podejrzany przyjechał parę godzin później. Przyznał, że broń i narkotyki należą do niego. Okazało się, że to nie wszystko co ma na sumieniu. Jego motor miał przerobione numery VIN i przełożoną tablicę rejestracyjną, a sam podejrzany był pod wpływem narkotyków.

"Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności" - przekazała asp. sztab. Monika Kaleta.

Mężczyzna został zatrzymany i na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu.(PAP)

Michał Torz

mt/ agz/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.