Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Była pracownica banku oskarżona o przywłaszczenie pieniędzy klientów

Prokurator Okręgowy w Legnicy skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Klaudynie Ł. zarzucając wymienionej przywłaszczenie środków pieniężnych.

© policja

Prokurator Okręgowy w Legnicy skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Klaudynie Ł. zarzucając wymienionej przywłaszczenie w okresie od maja 2011 roku do lipca 2016 roku środków pieniężnych powierzonych bankowi znajdującemu się w Polkowicach przez jego klientów w ramach lokat terminowych oraz rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w łącznej kwocie nie mniejszej niż 1.001.951,08 złotych stanowiącej mienie znacznej wartości tj. o czyn z art. 284 par.2 k.k. w zw. z art. 294 § l k.k. i inne.

Klaudyna Ł. w okresie od 2009 roku do 26 lipca 2016 roku zatrudniona była w jednym z banków w oddziale w Polkowicach jako starszy doradca klienta. Pracując na tym stanowisku była osobą uprawnioną do sporządzania dokumentacji bankowej, a ponadto miała dostęp do kont bankowych i lokat pieniężnych klientów tego banku oraz ich wzorów podpisów.

Jak ustalono w toku śledztwa, oskarżona zamykała terminowe lokaty bankowe założone przez klientów banku bez ich wiedzy i zgody, po czym po przelaniu pieniędzy z lokat na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy klientów, wypłacała te pieniądze, przeznaczając je na swoje potrzeby. Oskarżona podrabiała podpisy klientów na dokumentach potwierdzających zerwanie lokaty oraz wypłatę pieniędzy, a nadto w celu ukrycia procederu czasowo otwierała fikcyjne lokaty na dane tych klientów banku i dokonywała fikcyjnych operacji wpłat i wypłat.

Przestępczy proceder Klaudyny Ł. został ujawniony po złożeniu reklamacji przez klientów banku, którzy zaprzeczyli, aby mieli dokonać likwidacji lokat oraz wypłaty zgromadzonych tam środków pieniężnych, w następstwie czego bank przeprowadził postępowania reklamacyjne. Do chwili obecnej w następstwie uznania reklamacji bank wypłacił pokrzywdzonym klientom łączną kwotę 977.514,65 złotych. Toczy się jeszcze postępowanie reklamacyjne dotyczące jednego klienta.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Klaudyna Ł. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W niniejszej sprawie występuje 15 pokrzywdzonych osób fizycznych oraz instytucja bankowa.

Za zarzucane oskarżonej przestępstwo przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jola
Jola18 stycznia 2018 o 11:08
Ale numer...
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.