Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Budowa ulicy Gumińskiego. Prace zbliżają się do końca

Wykonawcy kolejnego odcinka ulicy Gumińskiego zakończyli już budowę kanalizacji deszczowej i podłączono ją do kolektora. Było to jedno z najtrudniejszych zadań.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Ta skomplikowana operacje polegała na wpięciu do kolektora o średnicy 1,6 metra rury o średnicy 1 metra. Prace związane z odprowadzaniem wód gruntowych odbywały się w głębokich wykopach, które są już zasypywane.

Trwają zaawansowane roboty przy budowie kolejnego odcinka ul. Gumińskiego - od skrzyżowania z ul. Myśliwca do Karlińskiego. Zamontowano już oświetlenie. Trwa budowa części chodników, ścieżek rowerowych, krawężników i układanie asfaltu na jezdniach. Mieszkańcy mają zapewniony dojazd do domów.

Zakres zadania obejmuje budowę drogi o długości ok. pół kilometra wraz z infrastrukturą techniczną, ścieżką rowerową, chodnikami, terenami zielonymi, oznakowaniem, oświetleniem ulicznym i kanalizacją deszczową.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ul. Gumińskiego wygrała legnicka firma Budromos, która zaoferowała najkorzystniejszą dla miasta cenę – ok. 4 mln 780 tys. zł

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.