Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

BOK działa sprawnie

W Urzędzie Miasta w Legnicy funkcjonuje Biuro Obsługi Klienta, które znacząco usprawnia pracę urzędników, a przede wszystkim ułatwia załatwianie spraw mieszkańcom.

© Paweł Sasiela

- To miejsce tętni życiem, mieszkańcy przychodzą. Widać, że było potrzebne. Dawaliśmy sobie radę w innych warunkach, w rozproszeniu w Urzędzie Miasta, ale wyszliśmy z założenia, że w formie skomasowanej obsługa będzie profesjonalna - mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. - Od 19 kwietnia do dzisiaj średnio około 200 osób jest tutaj przyjmowanych. Mam nadzieję, że mieszkańcy są zadowoleni - dodaje. 

Przed weekendem majowym legniczanie przychodzący do Biura Obsługi Klienta mogą otrzymać biało-czerwone flagi. Nie jest to jednak główny powód, dla którego w celu rozwiązania problemu warto udać się w to miejsce. 

- Panie pracujące muszą być profesjonalnie przygotowane do wykonywanych czynności. Pojawiają się różne wątki, różne tematy, z którymi przychodzą mieszkańcy. Te panie muszą być czasami omnibusami, żeby podołać tym sprawom. Aczkolwiek są to wyspecjalizowane stanowiska i oczywiście panie są profesjonalnie przygotowane. Chcemy, żeby przez to miejsce pracy przechodzili także inni urzędnicy, po to, żeby zetknęli się bezpośrednio z klientem, zobaczyli jakimi sprawami zajmuje się biuro, zobaczyli jak różnorodna specyfika spraw zgłaszana jest przez mieszkańców. Poza tym, kontakt z mieszkańcem jest w wielu przypadkach bardzo uzasadniony, żeby czuć materię i podejmując decyzję w urzędzie, widzieć za nią również człowieka - podkreśla Tadeusz Krzakowski.

Wachlarz spraw, które mieszkańcy załatwią w BOK-u jest naprawdę szeroki.

- Jeżeli chodzi o Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych to jest np. Karta Dużej Rodziny, aktywizacja osób niepełnosprawnych. Jeżeli chodzi o Wydział Finansowy, to wszelkiego rodzaju deklaracje - podatek od nieruchomości, od środków transportu, podatek rolny. Jeżeli chodzi o Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami np. deklaracje na odpady. Przede wszystkim klient nie poczuje się tu zagubiony. Przychodząc do jednego miejsca załatwi sprawę - zaznacza Dominika Słapek z Wydziału Administracyjno-Gospodarczego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.