Logo Legnica24h.pl
Reklama

Bilardowe show w samochodówce

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Legnicy odbyła się impreza promująca sporty bilardowe. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował m.in. 14-krotny Mistrz Świata w trickach bilardowych Bogdan Wołkowski.

© Materiały prasowe / UKS Bilardowa Samochodówka Legnica

Impreza promująca sporty bilardowe w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej bilard "Bilard sportem wszystkich 6,16,60" w Legnicy zapisała się w historii. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali 14-krotny Mistrz Świata w trickach bilardowych Bogdan Wołkowski oraz reprezentanci Polski i Mistrzowie Europy Mieszko Fortuński oraz Konrad Juszczyszyn.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Legnicy zebrało się przeszło 300 widzów. Byli to głównie uczniowie legnickich szkół, którzy zobaczyli prawdziwe show, w którym nie zabrakło interakcji z publicznością.

Impreza podzielona była na dwie części. W pierwszej mogliśmy zobaczyć występ Bogdana Wołkowskiego, który zaprezentował kilkanaście tricków, po których niektórzy łapali się za głowy ze zdumienia i długo zastanawiali się nad sposobem wykonania danego tricku. W drugiej części zobaczyliśmy pokazowy mecz bilardowy pomiędzy Mieszkiem i Konradem. W trakcie gry zapoznano pokrótce publiczność z przepisami gry w odmianę 8 bil i 9 bil.

Po pokazie był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz chwilę rozmowy z mistrzami.

Mamy nadzieję, że po tym pokazie część inaczej spojrzy na ten sport a może w niedalekiej przyszłości zasili szeregi UKS Bilardowa Samochodówka i spotka się z Mieszkiem lub Konradem przy stole bilardowym na prawdziwych zawodach. Już niedługo przekażemy Wam więcej na temat szkółki bilardowej, którą tworzymy dla młodzieży legnickiej. Zdradzimy Wam teraz tylko, że zarówno Mieszko jak i Konrad wyrazili chęć podjęcia się trenowania naszych adeptów i podzielenia się swoimi umiejętnościami – informuje Maciej Kiełkowicz, prezes UKS Bilardowa Samochodówka Legnica.

Oczywiście to całe prawie dwugodzinny przedsięwzięcie, poprzedziły przygotowania i praca organizatorów: Polskiego Związku Bilardowego oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Bilardowa Samochodówka Legnica działającego przy Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym dobrodziejom: Bogdanowi Gizie, który wypożyczył nam 2 stoły bilardowe, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni, Portalowi Lca.pl, który od początku nas wspiera i pomaga nam propagować naszą dyscyplinę. Ponadto, nasze podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji Zespołu Szkól Samochodowych w Legnicy bez której nasza działalność nie mogłaby mieć miejsca.

Na koniec pragniemy jeszcze podziękować wszystkim szkołom, które pozytywnie zareagowały na nasze zaproszenie oraz wszystkim uczniom, którzy pomogli w czasie organizacji imprezy – dodaje Kiełkowicz.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.