Logo Legnica24h.pl
Reklama

Bezpieczeństwo miasta i powiatu

W legnickim ratuszu odbyło się (19 maja) posiedzenie wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta i Powiatu. Przewodniczyli prezydent Tadeusz Krzakowski i wicestarosta Krzysztof Sowiński.

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Komisja przyjęła sprawozdania z działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przyjęto też pozytywnie stanowisko opiniujące pracę Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych, wykonujących zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

W trakcie debaty omówiono m.in. przebieg akcji gaśniczej kilkudziesięciu jednostek straży pożarnych z miasta i powiatu (PSP i OSP), które przez dwa dni walczyły z groźnym i trudnym do opanowania pożarem składowiska odpadów prywatnej firmy Eko Solar przy ul. Dobrzejowskiej. Akcja zakończy się w piątek. Ogień ogarnął obszar ok. siedmiu tysięcy m2 hałdy różnorodnych odpadów. Walka z nim, także przy użyciu ciężkiego sprzętu, była trudna i wyczerpująca. Strażacy już piąty raz interweniowali w tym miejscu.

Straż Pożarna poinformowała też, że do tej chwili w 2017 roku miało miejsce 485 pożarów, czyli o 120 takich zdarzeń więcej, niż w analogicznym czasie zeszłego roku. Niestety, wciąż zagrożenie stanowi częste wypalanie traw i ugorów. Ze statystyk policyjnych wynika, że umacnia się korzystna tendencja spadku przestępczości w mieście i powiecie. Jednocześnie rośnie ich wykrywalność. Obecnie ok. 70 proc. zdarzeń przestępczych stanowią kradzieże i włamania. Maleje też ilość kolizji na legnickich ulicach. W ubiegłym roku było ich 1519, bez ofiar śmiertelnych. Spadek interwencji odnotowała też Straż Miejska. Coraz lepsze efekty przynoszą kontrole spalania w piecach zakazanych, toksycznych materiałów. Strażnicy przeprowadzili ich aż 1700. Odnotowali też 700 interwencji dzięki monitoringowi miejskiemu (300 spraw trafiło bezpośrednio do Policji), który umożliwia aż 90-procentową wykrywalność sprawców różnych zdarzeń na terenie działania systemu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej UM, szefowie Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, przedstawiciele nadzoru budowlanego, sanepidu, ZDM i służb weterynaryjnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.