Logo Legnica24h.pl
Reklama

Beata Żołnieruk kandydatką Porozumienia do Parlamentu Europejskiego

Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił Beatę Żołnieruk, która w wyborach europejskich na dolnośląsko-opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości reprezentować będzie Porozumienie Jarosława Gowina.

© Paweł Sasiela

- Porozumienie w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy jest ugrupowaniem, które stawia na przedsiębiorczość, wolny rynek, niskie podatki, ograniczanie biurokracji. Te same wartości ważne są w Polsce i Parlamencie Europejskim. Dlatego w wyborach do Parlamentu Europejskiego w wielu okręgach Porozumienie na listach Prawa i Sprawiedliwości reprezentowane jest przez przedsiębiorców. Takim właśnie kandydatem jest pani Beata Żołnieruk, której zadaniem w Parlamencie Europejskim będzie troska o równe szanse polskich przedsiębiorców. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że Unia Europejska jest wielkim, wspaniałym projektem, że przyszłość Polski powinna być związana z Unią, ale uważamy, że równie ważne jest to, żeby w Unii nie było narodów, państw uprzywilejowanych. Niestety z takimi niesprawiedliwymi praktykami eliminowania polskich przedsiębiorców mamy ciągle do czynienia, a szczególnie dotkliwe sankcje spadają na branżę reprezentowaną właśnie przez panią Beatę Żołnieruk, która reprezentuje branżę transportową. Polscy transportowcy podbili drogi całej Europy, a teraz są z tych dróg usuwani przez restrykcyjne, nieuczciwe praktyki i regulacje wprowadzane przez Parlament Europejski. Zadaniem Beaty Żołnieruk w Parlamencie Europejskim będzie walka o równe szanse dla polskich przedsiębiorców - mówił Jarosław Gowin podczas konferencji zwołanej w Legnicy.

Beata Żołnieruk na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu wyborczym otrzymała dziewiąte, przedostatnie miejsce. Listę otworzą Anna Zalewska i Beata Kempa.

- Ta kampania jest dla mnie bardzo istotna. Po pierwsze dlatego, że jestem członkiem Porozumienia, jestem jedyną kandydatką na listach Prawa i Sprawiedliwości, która będzie reprezentować właśnie Porozumienie Jarosława Gowina w okręgu dolnośląsko-opolskim. Razem ze strukturami, obecnymi również w Legnicy, wykonamy wspólną pracę po to, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Po drugie trzymam w ręku Deklarację Europejską Prawa i Sprawiedliwości, deklarację Zjednoczonej Prawicy. "Wartość Europy to Europa wartości". Te słowa wypowiedział niegdyś Robert Schuman, prekursor Unii Europejskiej. Myślę, że nie bez powodu ten punkt znalazł się jako pierwszy punkt naszego programu, naszej deklaracji. Po trzecie wreszcie, jestem przedsiębiorcą i tak jak zauważył premier, musimy walczyć o to, żeby było mniej biurokracji, żeby lepsze było prawo, istniały ułatwienia dla przedsiębiorców. Niestety dzisiaj tego prawa coraz więcej "produkuje" się w Unii Europejskiej. Dlatego ważne, żebyśmy wybrali odpowiednich ludzi. Takich, którzy będą dbać o interes Polski i Polaków, polskich rodzin, przedsiębiorców, ale przede wszystkim konsumentów, bo nimi wszyscy jesteśmy - podkreślała Beata Żołnieruk.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.