Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Barwne i smakowite święto legnickich działkowców i pszczelarzy

Druga edycja legnickiego Święta Działkowca i Pszczelarza za nami. Wczoraj przy doskonałej pogodzie setki legniczan i gości odwiedziło Rynek, którego część zamieniła się w pełne owoców, warzyw, kwiatów i miodowych przysmaków stoiska.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Imprezę rozpoczął korowód działkowców i pszczelarzy, którzy wnieśli na scenę wieńce dożynkowe i zebrane plony z kilkudziesięciu legnickich ogrodów. Podziwialiśmy i smakowaliśmy je. Wyborne.

Cieszę się, że to święto staje się naszą ekologiczna tradycją. Coraz aktywniej działamy na rzecz ogródków działkowych, a obecnie tworzymy sieć naszych miejskich pasiek. Są już bardzo udane efekty – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Nasze miasto dba o miododajne rośliny, które są pożytkiem dla pszczół i opracowało zasady działania miejskiego pszczelarstwa.

Tadeusz Dylon, szef Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie wyróżnił gospodarza Legnicy statuetką za zasługi dla polskiego pszczelarstwa. Zaś prezydent Legnicy częstował mieszkańców zdrowym chlebem i naszymi miodami, z życzeniami, by ich nikomu nigdy nie zabrakło.

Na odwiedzających stoiska czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie odbywały się koncerty i konkursy, a także m.in. pokaz miodobrania. Z kolei w specjalnie na ten czas przyozdobionych budkach, można było skosztować domowych przetworów oraz produktów pszczelich, a także je kupić. Dzieci mogły także wykonać własnoręcznie świeczki, poznać bliżej pszczoły czy też zrobić sobie wianek i bransoletkę. Nie zabrakło także prelekcji o zdrowych odżywianiu, a także warsztatów kiszenia. Odbyły się również pokazy na modelowej działce, pokazy gołębi pocztowych oraz warsztaty sadzenia krzewów i warzyw.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.