Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Bardzo Młoda Kultura w Legnicy. Granty dla oddolnych inicjatyw

Galeria Sztuki w Legnicy jest partnerem programu dotacyjnego „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk”. Spotkanie informacyjne dotyczące programu odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1).

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury granty otrzymają inicjatywy lokalne z zakresu edukacji kulturowej. Wartość całego projektu to aż pół miliona złotych. W związku z programem co roku ogłaszany będzie konkurs na najlepsze oddolne inicjatywy edukacyjno-kulturalne.

Na spotkaniu szczególnie mile widziani będą animatorzy, menedżerowie kultury, instruktorzy, nauczyciele, przedstawiciele sektora organizacji pozarządowych oraz wszystkie osoby zainteresowane edukacją kulturową na Dolnym Śląsku. Koordynator programu, Paweł Kamiński, przedstawi najważniejsze założenia Bardzo Młodej Kultury wraz z harmonogramem oraz zasadami współpracy.

Bardzo Młoda Kultura to inicjatywa Narodowego Centrum Kultury. Jej celem jest wzmacnianie roli edukacji poprzez pobudzanie i wykorzystywanie edukacyjnego potencjału kultury. Podejmowane działania wspierają kształtowanie cenionych społecznie umiejętności i postaw (m.in. kreatywność, innowacyjność, nastawienie na współpracę, zaufanie, kompetencje medialne oraz komunikacyjne).

Najważniejszym rezultatem zadań wspieranych w ramach projektu powinno być podniesienie poziomu działań edukacyjnych oraz kształtowanie poczucia, że kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego.

Więcej: Bardzo Młoda Kultura na FB

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.