Logo Legnica24h.pl
Reklama
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

Balbinki mają już 20 lat

Muzyka|Sport|Dla mieszkańca

Zespół Balbinki zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia grupy tanecznej.

W programie dużo pięknych pokazów tanecznych w wykonaniu obecnych małych i dużych tancerzy, wiele wspomnieniowych projekcji oraz słodki poczęstunek.

Szkolny Zespół Taneczny Balbinki przy Zespole Szkół Integracyjnych działa nieprzerwanie od dwudziestu lat, a skupia dzieci i młodzież od 6 lat wzwyż. Jest prowadzony przez Lucynę Kołodyńską.

Ze względu na wiek i poziom zaawansowania w sztuce tanecznej zajęcia prowadzone są w trzech grupach: początkującej – Balbinki Mini (najmłodszej i najliczniejszej, która przygodę z tańcem dopiero zaczyna, a najlepsze z nich zasilają szeregi starszych koleżanek), średniozaawansowanej – Balbinki (grupy wdzięcznej, z dużym potencjałem tanecznym i radością tańca, szybko się rozwijającej i mającej na swoim koncie sporo osiągnięć), zaawansowanej - Quest, najstarszej i najbardziej zaawansowanej tanecznie (są to w większości Balbinki, które od pierwszej klasy rosły wraz z zespołem, doskonaliły się, zdobywały najwyższe osiągnięcia na prestiżowych przeglądach i festiwalach i obecnie tworzą odrębną, zgraną ekipę). Zajęcia zespołu efektywnie zapełniają czas wolny, poprawiają samopoczucie, uczą dyscypliny i odpowiedzialności za grupę. Sprawiają, że młody człowiek ma przed sobą cel, do którego dąży wspólnie z koleżankami i kolegami, utożsamia się z zespołem, żyje jego sukcesami.

W sprawy zespołu angażowani są również rodzice. Oprócz wyczerpujących prób, poszerzamy swoje umiejętności na różnorodnych dodatkowych warsztatach tanecznych oraz integrujemy się na wesoło w czasie wyjazdów wakacyjnych i wszelkich przeglądach tanecznych w kraju i za granicą – mówi Lucyna Kołodyńska. – Można powiedzieć, że jesteśmy jedną wielką rodziną, bo dbamy o siebie i dobrze się razem czujemy.

Źródło: Informacja prasowa / Zespół Szkół Integracyjnych

Zespół Szkół Integracyjnych
Wyznacz trasę
 
27 kwietnia 17:00
 
Zespół Szkół Integracyjnych
 
wstęp wolny

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.