Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Bajkowe iluminacje odmieniły Legnicę

W piątek (7 grudnia) rozbłysły miejskie iluminacje świąteczne. Tradycyjnie już było to wielkie wydarzenie, na które mieszkańcy przybyli tłumnie.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Jest bajkowo, kolorowo, pięknie – cieszyła się legniczanka Jolanta Radziejewicz, która przyszła na Rynek z dziećmi - Marysią i Pawełkiem. – Iluminacje odmieniły nasze miasto. Aż chce się wyjść z domu.

Zanim rozbłysły tysiące lampek, mieszkańcy spotkali się pod choinką. Tam przy zagrodzie z żywymi zwierzętami - alpaką i owcami, czekał już Mikołaj z Mikołajką, oczywiście z workami pełnymi upominków. A potem legniczanie razem przeszli traktem świetlistych dekoracji, czyli wzdłuż ul. Złotoryjskiej, Najświętszej Marii Panny, na plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera. Paradę prowadziły elfy, myszka Miki i Minnie, świnka Pepa, pingwin z Madagaskaru i Mikołaj z Mikołajką.

W tym roku wśród świątecznych dekoracji zaświecił po raz pierwszy balon. Tradycyjnie pojawił się uwielbiany przez dzieci pociągi i bombka szczęścia. W świąteczny nastrój wprowadzały przyozdobione latarnie uliczne i drzewa, fontanny w odświętnej szacie oraz dostojny paw z anielskimi skrzydłami, Mikołaj pędzący na motorze, kareta zaprzężona w renifery i piękna dama.

Podobnie, jak w minionych latach, legnicka świąteczna iluminacja oszałamia bogactwem, fantazją i wielką różnorodnością. Dlatego właśnie kilkakrotnie uznano dekoracje Legnicy za najpiękniejsze na Dolnym Śląsku.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.