Logo Legnica24h.pl
Reklama

AURO Automation & Robotics z kolejną decyzją o wsparciu od LSSE S.A.

Prężnie rozwijająca się w automatyce i robotyce firma AURO Automation & Robotics otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© Materiały prasowe / LSSE

Dzięki temu przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne funkcjonującego w Legnickim Polu zakładu. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2024 roku.

To druga decyzja o wsparciu, którą Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wręczyła AURO Automation & Robotics. Pierwsza trafiła do tego legnickiego przedsiębiorstwa w grudniu 2022 roku. Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu mocy produkcyjnych obecnej fabryki poprzez stworzenie kolejnych inżynierskich stanowisk pracy, nabycie sprzętu i specjalistycznego oprogramowania do wspomagania projektowania i produkcji.

"Aktualny rynek zbytu firmy AURO Automation & Robotics stanowią m.in. zakłady produkcyjne zlokalizowane w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Maszyny i urządzenia produkowane są przede wszystkim na potrzeby branży automotive, która jest fundamentalna dla LSSE. Znaczna i przeważająca część wyświadczonych przez przedsiębiorstwo usług oraz wytworzonych produktów trafiła do klientów mających swoje siedziby na terenie województwa dolnośląskiego. Tym bardziej cieszy nas już druga decyzja o wsparciu, którą otrzymała firma AURO. Ta rodzinna spółka dynamicznie rozwija się w regionie, a automatyzacja procesów produkcyjnych to przyszłość polskiego przemysłu" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Działalność, którą do tej pory zajmowała się firma AURO, opierała się głównie na pracach związanych z projektowaniem i budowaniem maszyn pod indywidualne potrzeby zakładów przemysłowych. W ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można też integrację systemów automatyki i dostarczanie specjalizowanych celek robotycznych. Poza sektorem automotive, AURO realizuje coraz więcej zleceń również z branż: elektroniki, meblarskiej, AGD.

"Nasze obecne działania są skupione na budowaniu własnych standardowych produktów w formie zaawansowanych maszyn o powszechnym zastosowaniu. Mamy już rozwiązania dla meblarstwa, elektroniki i sektora automotive. Zależy nam na tym, aby wyjść z ofertą szerzej, zarówno do lokalnych zakładów produkcyjnych, jak i poza granice województwa i kraju. Uważamy, że jest to dla nas naturalna ścieżka rozwoju. Rośniemy w kompetencjach i możliwościach. Oczywiście nie porzucamy ścieżki realizacji indywidualnych, które traktujemy jako najwyższą formę doskonałości technicznej i dowód na jakość oraz sprawność naszego zespołu. Jesteśmy biegli w systemach sterowania przemysłowego oraz robotycznych, w projektowaniu i automatyzowaniu technologii wytwórczych naszych klientów. Nowa inwestycja, przy wsparciu LSSE, umożliwi nam robić to w szerszym zakresie i z większą efektywnością" – dodaje Jarosław Jopkiewicz, właściciel firmy AURO Automation & Robotics.

Przedsiębiorstwo planuje w najbliższym czasie poszerzenie kadry inżynierskiej.

"Obecne i planowane obłożenie pozwala nam na rozwój, stąd wzięły się również decyzje podjęte wspólnie z zespołem współzarządzającym o powiększeniu naszych zespołów projektowych i programistycznych. Poszukujemy odważnych inżynierów, którzy chcieliby z nami współtworzyć ciekawe projekty techniczne. AURO to przestrzeń dla ludzi z pasją. Nie idziemy na łatwiznę. Robimy rzeczy trudne i skomplikowane, ale za to bardzo ciekawe i rozwojowe. Ogólnie rzecz ujmując automatyzujemy. Gromadzimy jednak również kompetencje w technologiach szczegółowych takich, jak automatyzacja spawania laserowego, robotyzacja spawania klasycznego, układy CNC cięcia laserowego, robotyzacja klejenia. Projektujemy w Legnicy, produkujemy w Legnicy" – wyjaśnia Jarosław Jopkiewicz.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.