Logo Legnica24h.pl
Reklama

Antoni Komendecki Mistrzem Polski Juniorów w szachach szybkich

Kolejny świetny wynik na swoim koncie zanotował młody szachista legnickiej Miedzi Antoni Komendecki. Tym razem został Mistrzem Polski Juniorów do lat 10 w szachach szybkich.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W zawodach, rozegranych w Rzeszowie, wystartowało około 1200 zawodników podzielonych na grupy wiekowe. W kategorii do lat 10 wystartowało aż 177 szachistów, którzy zmagali się na dystansie 11 rund. Antoś wygrał 8 partii, 3 zremisował i z dorobkiem 9,5 pkt. zasłużenie zdobył złoty medal.

Pozostali zawodnicy Miedzi również uplasowali się w czołówce, walcząc do końca o podium.

  • W grupie do lat 12 Piotr Kejna, z dorobkiem 8 pkt. zajął 8 miejsce wśród 179 zawodników.
  • Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Julia Salamon wywalczyła 7,5 pkt., zajmując również 8 pozycję na 84 startujące szachistki.
  • W grupie do lat 8 legnicki klub reprezentował Gabriel Karaszewski. Zgromadzone 7,5 pkt. wystarczyło do zajęcia 12 miejsca na 119 uczestników. Przypomnijmy, że to on na niedawnych Mistrzostwach Unii Europejskiej zdobył srebrny medal w grupie do lat ośmiu.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.