Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Antoni Komendecki Mistrzem Polski Juniorów w szachach szybkich

Kolejny świetny wynik na swoim koncie zanotował młody szachista legnickiej Miedzi Antoni Komendecki. Tym razem został Mistrzem Polski Juniorów do lat 10 w szachach szybkich.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W zawodach, rozegranych w Rzeszowie, wystartowało około 1200 zawodników podzielonych na grupy wiekowe. W kategorii do lat 10 wystartowało aż 177 szachistów, którzy zmagali się na dystansie 11 rund. Antoś wygrał 8 partii, 3 zremisował i z dorobkiem 9,5 pkt. zasłużenie zdobył złoty medal.

Pozostali zawodnicy Miedzi również uplasowali się w czołówce, walcząc do końca o podium.

• W grupie do lat 12 Piotr Kejna, z dorobkiem 8 pkt. zajął 8 miejsce wśród 179 zawodników.
  • Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Julia Salamon wywalczyła 7,5 pkt., zajmując również 8 pozycję na 84 startujące szachistki.
  • W grupie do lat 8 legnicki klub reprezentował Gabriel Karaszewski. Zgromadzone 7,5 pkt. wystarczyło do zajęcia 12 miejsca na 119 uczestników. Przypomnijmy, że to on na niedawnych Mistrzostwach Unii Europejskiej zdobył srebrny medal w grupie do lat ośmiu.