Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Anton Kanibołocki zawodnikiem Miedzi

Ukraiński bramkarz Anton Kanibołocki został zawodnikiem Miedzi Legnica. 30-latek związał się z legnickim klubem dwuletnim kontraktem.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Zawodnik z przeszłością w Lidze Mistrzów przeszedł testy medyczne i dołączył do zespołu trenera Dominika Nowaka.

Anton Kanibołocki to doświadczony na arenie międzynarodowej 30-letni bramkarz, który przez najbliższe 2 lata będzie występował w barwach Miedzi Legnica. W swojej karierze występował w Dnipro Dniepropietrowsk, Krywbas Krzywy Róg, Szachtarze Donieck i Qarabag Agdam.

W Szachtarze Donieck zanotował najwięcej występów spośród wszystkich klubów, w których występował. Na boiskach ukraińskiej ekstraklasy zagrał w jego barwach 55 razy. Zaliczył także dwa występy w Lidze Mistrzów, w tym jeden przeciwko PSG.

Na swoim koncie ma także kilka tytułów. Kanibołocki wywalczył dwa tytuły mistrza Ukrainy, trzy Puchary Ukrainy, trzykrotnie zdobył Superpuchar Ukrainy oraz mistrzostwo Azerbejdzanu.

Nowy bramkarz Miedzi Legnica ma na swoim koncie także 22 występy w reprezentacji Ukrainy-U21. Natomiast w pierwszej kadrze tego kraju znalazł się w meczowej 18-stce w spotkaniu przeciwko Norwegii, które odbyło się w 2010 roku.

Zawodnik przez branżowy portal transfermarkt aktualnie wyceniany jest na milion euro, natomiast w najlepszym okresie swojej kariery jeszcze za czasów występów w Szachtarze Donieck jego wartość wynosiła 3 miliony euro.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.