Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Aleją Piłsudskiego jeździmy już dwoma pasami w obu kierunkach

Zakończyła się przebudowa al. Piłsudskiego na odcinku od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W środę (12 grudnia) otwarta została dla ruchu jezdnia północna. Oznacza to, że jeździmy już dwoma pasami w obu kierunkach. Końcowe prace trwają jeszcze na ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.

To największa tegoroczna inwestycja drogowa o wartości ok. 7,94 mln zł. Miasto otrzymało na nią dotację w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” w wysokości ok. 2,8 mln zł. Przebudowa tego ważnego odcinka zakończyła modernizację al. Piłsudskiego od skrzyżowania z al. Rzeczypospolitej i Moniuszki aż do Ronda Niepodległości.

Na przekazanym kierowcom odcinku al. Piłsudskiego przebudowano jezdnie o długości w sumie ok. 450 m wraz chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Powstało rondo turbinowe wraz aktywnym przejściem dla pieszych. Zbudowana została zatoka autobusowa. Wykonano renowację kanalizacji deszczowej. Zamontowano maszty z wysięgnikiem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w okolicy Parku Bielańskiego. W okolicach kładki dla pieszych przebudowana została częściowo ulica Galileusza. Zmodernizowano fragment ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. Zainstalowano też nowoczesne latarnie.

Podczas prac na tym odcinku odsłonięty został fragment starej brukowanej drogi do Koskowic. Ta zbudowana przed wojną droga z kostki brukowej miała szerokość około 7 metrów. Jeździliśmy nią jeszcze w latach 70. XX wieku. Podczas budowy dwujezdniowej arterii (obecnie al. Piłsudskiego) została przykryta asfaltem. Kostka z tej jezdni będzie służyła do remontu innych brukowanych ulic w mieście.

Nie obyło się bez pewnych trudności. Na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Galileusza usunięto kolizje kilkudziesięciu kabli, które były umieszczone zbyt płytko. To, a także upały miały wpływ na przedłużenie robót.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.