Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Aktywne i bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Wrocławskiej

Na ul. Wrocławskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Gwiezdną) powstało kolejne bezpieczne, aktywne, oparte na inteligentnej technologii przejście dla pieszych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Aktywne przejścia dla pieszych z wykorzystaniem najnowszych technologii poprawiają zarówno bezpieczeństwo pieszych, jak i kierowców. Działanie tego systemu jest proste. Pieszy, gdy znajdzie się w obrębie pasów przy krawężniku, zostanie wykryty przez czujniki ruchu, które uruchomią lampki zainstalowane w jezdni. Zasygnalizują one kierowcom białym, przerywanym światłem, żeby się zatrzymać przed zebrami. To przejście dodatkowo, dla wzmocnienia efektu, pomalowane zostało na czerwono. Takie aktywne pasy nie działają w sposób ciągły. Stają się aktywne w momencie, gdy jest to potrzebne.

Dodajmy, że dotychczas istniejące drugie przejście dla pieszych także w obrębie skrzyżowania z ul. Gwiezdną (przed cmentarzem żydowskim) zostało zlikwidowane.

Ma to związek właśnie z bezpieczeństwem – wyjaśnia Tomasz Pereta, dyrektor wydziału zarządzania ruchem drogowym. – Jeżeli bowiem jedno przejście jest aktywne, to nie może w jego pobliżu być drugiego - nieaktywnego, by nie rozpraszać uwagi kierowców.

Podobne aktywne i inteligentne przejścia dla pieszych funkcjonują przy ul. Wrocławskiej, w pobliżu bramy głównej cmentarza oraz nas skrzyżowaniu ul. Złotoryjskiej i Asnyka w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych i al. Piłsudskiego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.