Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Aktualności z budowy ulicy Gumińskiego

Zaawansowane są roboty przy budowie kolejnego odcinka ul. Gumińskiego - od skrzyżowania z ul. Myśliwca do Karlińskiego. Obecnie kontynuowane są prace, związane z odprowadzaniem wód deszczowych i roboty konstrukcyjne drogi.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Ostatnie kilka dni to montaż skomplikowanej, podziemnej, ogromnej komory połączeniowej z rurami. Ta żelbetowa budowla ma 7 metrów głębokości i 3,5 metrowe ściany. Jest to bardzo trudna operacja, bo robotnicy muszą wpiąć do kolektora o średnicy 1,6 metra rurę o średnicy 1 metra. Prace związane z odprowadzaniem wód gruntowych odbywają się w głębokich wykopach.

Zamontowano już oświetlenie. Zbudowano też część chodników, ścieżek rowerowych, krawężników i jezdni. Mieszkańcy mają zapewniony dojazd do domów.

Ułożona jest warstwa wiążąca z betonu asfaltowego na ul. Karlińskiego. Robotnicy regulują poziom włazów do studni kanalizacyjnych. Układane są nawierzchnie chodnika ul. Karlińskiego oraz chodnika od ulicy Kalskiego do Karlińskiego.

Zakres zadania obejmuje budowę drogi o długości ok. pół kilometra wraz z infrastrukturą techniczną, ścieżką rowerową, chodnikami, terenami zielonymi, oznakowaniem, oświetleniem ulicznym i kanalizacją deszczową.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ul. Gumińskiego wygrała legnicka firma Budromos, która zaoferowała najkorzystniejszą dla miasta cenę – ok. 4 mln 780 tys. zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.