Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Mistrzostwa i Puchar Europy w Nordic Walking

Ponad 330 zawodników rywalizowało w Mistrzostwach i Pucharze Europy w Nordic Walking, które odbyły się (30 września) na malowniczej trasie w legnickim parku Miejskim.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Puchar Europy rozegrany został na dystansie 10 kilometrów. Powody do radości miała Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa, która po raz pierwszy przyjechała do naszego miasta i odniosła tutaj największy sukces w karierze. 

- Legnica jest dla mnie szczęśliwa – cieszyła się pani Małgosia, która jako pierwsza zawodniczka minęła metę.

– Jestem zauroczona parkiem. Trasa była fajna, choć trochę brakowało mi pagórków. Nordic Walking to sport dla każdego. Po przejściu kilku kilometrów człowiek jest szczęśliwy i czuje się, jak nowo narodzony - dodała.

Wśród panów pierwszy na metę przyszedł Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. 

- Każdy jest zwycięzcą tych mistrzostw – mówił pan Piotr, który chodzi z kijkami od pięciu lat i ma spore sukcesyi dodał:  – Zawody zorganizowano na światowym poziomie. 

Wziął w nich też udział 63–letni polkowiczanin Krzysztof Machajek, któremu18 lat temu lekarze przeszczepili serce. Potem jeszcze miał udar. Nie poddał się.

– Dowiedziałem się, że dla mnie najlepszy jest Nordic Walking – zwierzał się pan Krzysztof.

– Serce potrzebuje ruchu i ten sport je wspiera. Podczas takich zawodów pokazuję, że można żyć aktywnie po przeszczepie. A także propaguję ideę transplantacji - dodał. 

Z kolei Mistrzostwa Europy rozegrano na dystansie 5 km. Pierwszy linię mety minął Karol Stiller z Częstochowy. Zarówno Puchar, jak i Mistrzostwa rozgrywane były w wielu kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowała reprezentacja naszego miasta. Innym międzynarodowym akcentem było podpisanie w naszym parku umowy o przyjęciu białoruskiej federacji Nordic Walking do struktur europejskich. 

Prezydent Tadeusz Krzakowski powiedział na zakończenie imprezy:

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy was gościć w naszym pięknym mieście. Gratuluję wszystkim dojścia do celu. I życzę dalszych sukcesów. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.