Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

61-letnia kobieta oszukana metodą „na policjanta”

Do 61-letniej mieszkanki Legnicy zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta, skłonił kobietę do współpracy poprzez wypłacenie oszczędności ze swojej lokaty. Legniczanka przekazała nieznajomemu mężczyźnie ponad 16 tys. złotych.

© Materiały prasowe

Do zdarzenia doszło 13 czerwca br. 

- Mężczyzna poprzez nawiązanie miłej rozmowy, a także jak to określiła sama kobieta „opiekuńczego tonu” podczas prowadzonej konwersacji, nakłonił kobietę do wypłaty oszczędności ze swojej lokaty. Kobieta udała się do placówki bankowej skąd wypłaciła zgromadzone środki, a następnie postępując zgodnie ze wskazówkami oszusta, wrzuciła pieniądze do kosza na śmieci. Następnie instruowana telefonicznie kobieta wróciła do swojego mieszkania. Po godzinie 14.00 ponownie zadzwonił do kobiety mężczyzna, podający się za policjanta i podziękował jej serdecznie za udział w „akcji”, informując jednocześnie, że za chwilę zjawi się w jej mieszkaniu wraz z prokuratorem nadzorującym sprawę. Po rozmowie kontakt z oszustem się urwał - informuje podkom. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji. 

Niestety – mimo informacji w mediach, plakatów, ulotek i ostrzeżeń płynących z wielu stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów działających metodą “na wnuczka”, „na policjanta” i tracą wszystkie oszczędności.

Jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, to pamiętajmy: prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.