Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

60 km linii kolejowych na Dolnym Śląsku zostanie rewitalizowanych oraz rozbudowanych

Rząd przedstawił Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028, polegający na budowie, odbudowie i rewitalizacji linii kolejowych w Polsce.

© Materia??y prasowe / UMWD

Do realizacji zakwalifikowano 34 inwestycje w 11 województwach, które zostaną objęte dofinansowaniem, w tym 3 na Dolnym Śląsku.

Podczas konferencji, która odbyła się dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono 3 zakwalifikowane inwestycje na Dolnym Śląsku, które w przeciągu 6 lat mają zostać zrealizowane. Linia kolejowa Zgorzelec – Bogatynia zostanie zrewitalizowana w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu Kolejowego. Nastąpi budowa bazowej infrastruktury do uruchomienia Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej, która poprawi jakość połączeń z Legnicy do  Wrocławia na odcinku Środa Śląska – Wrocław Świebodzki. Dodatkowo Złotoryja oraz powiat złotoryjski zostaną włączone do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego poprzez rewitalizację odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój.

"Naszym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu. Chcemy w ramach przyznawanych środków, w ramach budżetu państwa dofinansowywać rewitalizację i modernizację linii kolejowych. Szczęśliwie 3 projekty spośród 34, będą realizowane na Dolnym Śląsku" - mówił wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

"Dolny Śląsk koleją stoi. Jako Samorząd Województwa co roku inwestujemy duże środki finansowe w nowy tabor kolejowy i rewitalizacje zapomnianych linii kolejowych. Wypełniamy białe plamy nowymi połączeniami kolejowymi, dzięki którym mieszkańcy naszego województwa zyskują alternatywę dla samochodu. Tym samym stajemy się jeszcze bardziej atrakcyjniejsi pod względem gospodarczym i turystycznym" – mówił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

W konferencji udział wzięła także poseł na Sejm RP Pani Mirosława Stachowiak-Różecka.

Łączna wartość Budżetu Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 roku wyniesie ponad 11 mld zł. Budżet zostanie zwiększony o 5,6 mld zł w celu zrealizowania pozostałych projektów.

Pełna lista 34 zakwalifikowanych inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 r. dostępna jest na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu: https://duw.pl/download/1/44981/KOLEJ-listaprojektow.pdf.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.