Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / TML Pro Legnica

Udostępnij:

Spotkanie z prof. Ludwikiem Tomiałojciem

Towarzystwo Miłośników Legnicy|LBP|Dla mieszkańca

Na spotkanie z prof. Ludwikiem Tomiałojciem, które odbędzie się 23 maja o godzinie 11.00 zapraszają TML PRO Legnica oraz LBP.

Profesor Ludwik Tomiałojć jest światowej sławy ornitologiem, autorem 138 książek, rozpraw naukowych, artykułów (m.in. „"Ptaki Polski", „„Ptaki Europy", „„Ochrona przyrody i środowiska w dolinach nizinnych rzek Polski", „„Ekologiczne aspekty melioracji wodnych"). Działa społecznie w kilkunastu ciałach decyzyjnych i doradczych.

Studia rozpoczął w Toruniu, ale przeniósł się do Wrocławia, gdzie znajduje się ważny w Polsce ośrodek ornitologiczny. W pracy doktorskiej (1968) opisał strukturę zgrupowań ptaków lęgowych miasta Legnicy. Bada zasoby i rozmieszczenie krajowej awifauny. Wspólnie ze specjalistami z Cambridge dokonał oceny stopnia zagrożenia egzystencji ptaków Europy.

Jest członkiem wielu zagranicznych towarzystw ornitologicznych i Międzynarodowego Komitetu Ornitologicznego oraz współautorem programu naukowego światowego kongresu ornitologicznego w Nowej Zelandii oraz sympozjów w Moskwie i Ottawie. Był członkiem Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie. Do 2003 był przewodniczącym polskiego komitetu Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN).

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Ludwika Tomiałojcia, który wygłosi 23 maja o godzinie 11.00 w sali spotkań Legnickiej Biblioteki Publicznej (ul. Piastowska 22).

Legnicka Biblioteka Publiczna, sala spotkań
Wyznacz trasę
 
23 maja 11:00
 
Legnicka Biblioteka Publiczna, sala spotkań
 
wstęp wolny

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.