Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki”

Funkcjonariusze podczas akcji „Alkohol - Narkotyki” sprawdzili trzeźwość ponad 1500 kierujących. Zatrzymano jednego nietrzeźwego, dwóch pod wpływem środków odurzających i jednego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Zdjęcie ilustracyjne © PAP

We wtorek (6.06) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzili stan trzeźwości ponad 1500 kierujących, wśród nich zatrzymano jednego amatora jazdy na "podwójnym gazie", dwóch pod wpływem środków odurzających i jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel, którego kierującym okazał się być 21-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. W trakcie wykonywanych czynności na ulicy Złotoryjskiej, policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających przebadali go narkotesterem. Wynik narkotestera wskazywał na zażycie przez niego narkotyków co potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Policjanci legnickiej drogówki o godz. 13.15 zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który wsiadł za „kółko pojazdu” marki Daewoo Matiz na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze patrolujący ulicę II Armii Wojska Polskiego zwrócili uwagę na poruszający się pojazd całą szerokością drogi. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Zatrzymanym kierowcą okazała się być 41-letnia mieszkanka Legnicy, który po przeprowadzonym badaniu przez policjantów alkomatem wydmuchała ponad 2,5 promila alkoholu.

Kolejnym amatorem jazdy pod wpływem narkotyków okazał się zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy kierowca Forda Mondeo. Wczoraj policjanci o godzinie 17:30 na ulicy Daszyńskiego skontrolowali kierowcę, który był pobudzony i jego zachowanie wskazywało na zażycie środków odurzających. Funkcjonariusze przebadali kierowcę narkotesterem z wynikiem pozytywnym. Podczas przeszukania 23-letniego mieszkańca Legnicy policjanci znaleźli przy nim blisko 5 porcji marihuany. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, w szpitalu pobrano krew i przewieziono go do policyjnego aresztu.

Dzisiaj kilka minut po północy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych 25-letniego kierowcy obywatela Ukrainy okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

- Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani oraz pod wpływem środków odurzających kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! – apeluje sierż. szt. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.