Logo Legnica24h.pl
Reklama
DJAtoys.pl - internetowy sklep z zabawkami dla dzieci
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Koparka Jawor - roboty budowlane

Mapa punktów szczepień w powiecie legnickim i Legnicy

Na podstawie rządowych danych przedstawiamy listę punktów szczepień przeciw COVID-19 w regionie legnickim. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.

© Materiały prasowe / PAP

Punkty szczepień przeciw COVID-19 w powiecie legnickim i Legnicy:

Legnica:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "TATRZAŃSKA" - Tatrzańska 2
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - Jarosława Iwaszkiewicza 5
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ZDROWIE" - Piekarska 7
 • Pielęgniarstwo Środowiskowo-Rodzinne Agnieszka Juszczak - Aleja Rzeczypospolitej 116
 • Przychodnia "BIEGUNOWA" - Biegunowa 2
 • Miedziowe Centrum Zdrowa - Stefana Okrzei

Chojnów:

 • Przychodnia Rejonowa w Chojnowie - Kazimierza Wielkiego

Prochowice:

 • Przychodnia Rejonowa w Prochowicach - Antoniego Rymszy

Miłkowice:

 • Gminny Ośrodek Zdrowia w Miłkowicach - Działkowa

Kunice:

 • Ośrodek Zdrowia w Kunicach - Staropolska

Legnickie Pole:

 • Gminna Przychodnia Zdrowia w Legnickim Polu - Klasztorna

Krotoszyce:

 • Gminny Ośrodek Zdrowia w Krotoszycach - Kopernika

Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Proces szczepień – zgodnie z programem - jest realizowany etapami. Obecnie realizowany jest etap 0.

Etap 0: pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków. Według ostatnich zapowiedzi rządu, etap ten rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.

Etap 2: osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych).

Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pozostałe grupy osób dorosłych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.