Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

27. Finał WOŚP w Legnicy

Kultura|LCK|OSiR|Muzyka|Sport|W plenerze|Dla dzieci|Dla seniora

Razem zagrajmy dla chorych dzieci. Zbliża się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nadchodzi 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się 13 stycznia, a w Legnicy ruszymy nawet dzień wcześniej. 12 stycznia odbędą się „orkiestrowe” koncerty w Spiżarni, a 13 stycznia zapraszamy przez cały dzień na liczne atrakcje do Akademii Rycerskiej oraz na marsz i bieg z serduszkiem.

W tym roku będziemy zbierać pieniądze na lepszą diagnostykę i leczenie chorych dzieci. Szczegóły 27. Finału WOŚP w Legnicy znajdziecie TUTAJ.

Każdy może wesprzeć WOŚP nie tylko przez wrzucenie pieniędzy do puszki czy udział w licytacjach, ale można też przekazać przedmioty, usługi, wydarzenia itp., które zostaną wylicytowane w ramach 27. Finału. Legnickie Centrum Kultury zaprasza do przekazywania darów dla WOŚP.

W ramach zaplanowanych na 12 stycznia rockowych koncertów dla Orkiestry w Spiżarni mile widziane będą elementy aukcyjne, związane z muzyką, np. płyty, kasety (audio/video), bilety na koncerty, koszulki, pamiątki związane z artystami itp. Osoby chcące przekazać takie dary, proszone są o kontakt z Pawłem Jurczykiem, tel. 781 612 983 lub 76 72 33 710, mail: bgk@lck.art.pl lub pokój 127 Akademii Rycerskiej (I piętro).

Natomiast wszystkich zainteresowanych przekazaniem innych darów, które trafią na aukcje główne Finału WOŚP 13 stycznia w Legnicy lub na „wośpowe” aukcje Allegro, prosimy o kontakt z Urszulą Juchnik - Pogorzelską, tel. 516 989 641, pokój nr 129 Akademii Rycerskiej (I piętro).

Z kolei Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na wspólne bieganie i maszerowanie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 13 stycznia. Start i meta przy ul. Najświętszej Marii Panny, przy siedzibie OSiR-u. Początek godz. 15 00.

Kategorie:

  1. Bieg Integracyjny, w tym osoby niepełnosprawne – dystans 200 m – godz. 15.00
  2. Bieg Dziecięcy – dystans 300 m – godz. 15.10
  3. Bieg Rodzinny – 400 m – godz. 15.20
  4. Nordic Walking – 1000 m – godz. 15 .30
  5. Bieg Główny – 1300 m (dla biegaczy powyżej 16 roku życia) – 16.00.

Zapisy w siedzibie OSiR – w biurze zawodów, w dniu imprezy do godz. 14.30. Wpisowym będzie datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieci – nie mniej niż 2 zł, dorośli – nie mniej niż 10 zł.

Dla zawodników i przechodniów organizatorzy przygotują gorący gulasz za piątaka. Dochód z imprezy w całości przeznaczony zostanie dla Orkiestry.

PROGRAM 27. FINAŁU WOŚP W LEGNICY

12 stycznia (sobota)

Koncert Rockowy, godz. 17.30, klub "Spiżarnia" (Legnica, ul. Piastowska 1). Wystąpią: AWARIA (Głogów), CYNAMONOWY OGRÓD (Legnica), METALION (Legnica).

POLISH FICTION (Chojnów), ZIELONY GROSZEK (Legnica).

Wstęp: minimum 10 zł - datek do puszki WOŚP

13 stycznia (niedziela)

godz. 14.00 - 20.00, Akademia Rycerska w Legnicy

Całodziennej kweście prowadzonej przez wolontariuszy WOŚP towarzyszyć będzie wiele atrakcji w Akademii Rycerskiej, przygotowanych przez Legnickie Centrum Kultury, Muzeum Miedzi, OSiR, Akademię Avatara, Klub Spiżarnia czy różne organizacje - m.in. legnickich morsów czy motocyklistów.

Dziedziniec i hall Akademii Rycerskiej (godz. 14.00 - 20.00, wejście od ul. Chojnowskiej 2):

Warsztaty plastyczne, degustacja domowych wypieków, prezentacja i nabór do Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej działającej przy LCK. Na dziedzińcu zaprezentują się Legnickie Morsy (kąpiel o godz. 15.00) i legniccy motocykliści z lokalnych klubów. Będzie strefa gastronomiczna. Wieczór zwieńczy „Światełko do nieba” (godz. 20.00).

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (godz. 14.00-20.00, wejście od ul. Chojnowskiej 2):

Koncerty, pokazy i prezentacje lokalnych wykonawców oraz wychowanków sekcji muzycznych: Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, Młodzieżowego Centrum Kultury, Music Factory, Przedszkola Sportfanek oraz Natalii Bernatskiej, Pawła Pomazana (gwiazda Mam Talent), zespołu Plug`n`Blues. W przerwach odbywać się będą licytacje WOŚP.

Sala Królewska Akademii Rycerskiej (godz. 14.00-18.00, wejście od ul.B. Bilsego):

  • 14.00 - pokaz tańca w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego LEW
  • 16.00 - zwiedzanie z przewodnikiem Sali Królewskiej,
  • 17.00 - pokaz tańca flamenco,
  • 14.00-18.00 - drzwi otwarte (selfie dla każdego w pięknej Sali Królewskiej)

Dodatkowo:

  • kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Sztuka Legionów” w Muzeum Miedzi (godz. 15.00, wejście od ul. Chojnowskiej 2)

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale liczymy na Wasze datki do puszek WOŚP - wolontariusze będą również na terenie Akademii Rycerskiej.

(Źródło: LCK, ego, OSiR)

wiele lokalizacji
Wyznacz trasę
 
od 12 stycznia
do 13 stycznia
 
wiele lokalizacji

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.