Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Podwyżki płac w Pogotowiu Ratunkowym

W środę odbyło się zebranie Związków Zawodowych zrzeszonych przy Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy z dyrektorem placówki Joanną Bronowicką. Ustalono nowy regulamin wynagradzania zależnego od stażu pracy oraz posiadanej specjalizacji.

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe

Najważniejszym punktem spotkania było ustalenie wzrostu wynagrodzeń. Jak zostało to określone przez reprezentanta związku zawodowego: "Jest to historyczne wydarzenie, gdyż płace zamrożone były od 2000 roku i jedynie ustawowe dodatki dla pielęgniarek i ratowników poprawiały fatalną sytuację płacową".

Na podwyżkę wynagrodzeń nie pozwalała zła "systemowa" kondycja finansowa służby zdrowia w Polsce. Dopiero od ostatnich dwóch lat zaczęło się to zmieniać. Pogotowie w Legnicy wymieniło tabor karetek na nowoczesne z bardzo dobrym wyposażeniem – podkreśla Andrzej Niemiec, rzecznik prasowy pogotowia ratunkowego w Legnicy.

Droga do podwyżek płac wszystkich pracowników została otwarta, gdy placówka zaczęła odzyskiwać równowagę finansową.

Zgodnie z ustaleniami "minimalna podwyżka to 100 zł" natomiast jej górny pułap to "prawie 600 zł brutto". Wszystko uzależnione jest od stażu pracy i specjalizacji.

"Spośród czterech związków zawodowych na spotkanie nie przyszedł żaden przedstawiciel Międzyzakładowego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, pozostałe związki wspólnie wypracowały porozumienie" - zaznacza Andrzej Niemiec. Rzecznik LPR dodaje, że brak akceptacji podwyżek jednego związku zawodowego "blokuje wzrost wynagrodzenia od bieżącego miesiąca".

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.