Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Drużynowe Mistrzostwa Legnicy Kierowców dla załogi pogotowia ratunkowego

Załoga legnickiego Pogotowia Ratunkowego zwyciężyła w I Drużynowych Mistrzostwach Legnicy Kierowców, które odbyły się we wtorek na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bydgoskiej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Kolejne miejsca zajęły załogi: firmy Wiertx i Zespołu Szkół Samochodowych 2. Rywalizowało 16 drużyn, m.in. ze straży pożarnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, straży miejskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz taksówkarze.

W tej widowiskowej imprezie czteroosobowe drużyny rywalizowały w siedmiu (w tym jednej teoretycznej) konkurencjach. Sprawdzali swoje umiejętności m.in. podczas jazdy na mokrej nawierzchni, w deszczu czy w „braniu” zakrętów z piłeczką na masce i parkowaniu.

Mieliśmy możliwość sprawdzić swoje umiejętności w różnych warunkach, czasami bardzo trudnych – mówi Ryszard Bartoszek z załogi legnickiego OSiR-u. – A także wychwycić błędy, jakie robimy podczas jazdy. Podobała mi się jazda z trojlerem, czyli trzecim kołem z tyłu samochodu. To świetnie symulowało jazdę na lodzie. Te mistrzostwa, oprócz rywalizacji sportowej, dadzą nam nowe doświadczenia, które na pewno przydadzą się na drodze.

Drużynowe Mistrzostwa Legnicy Kierowców były pierwszą taką imprezą w mieście. Zorganizowali ją: Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, działający przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy, Urząd Miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat objął prezydent Tadeusz Krzakowski.

Cieszę się, że ta impreza tak świetnie się udała – powiedział prezydent. – Dzięki niej kierowcy mogli zweryfikować swoje umiejętności. Dziękuję organizatorom za jej przygotowanie.

Radosław Gesella, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego: Takie zawody promują bezpieczną jazdę. Chcieliśmy dotrzeć do jak najszerszych grup kierowców. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas ilość drużyn, które zgłosiły się do rywalizacji. To świadczy, że warto takie imprezy kontynuować.

Zobacz zdjęcia

I Drużynowe Mistrzostwa Legnicy Kierowców WYNIKI:

 1. POGOTOWIE RATUNKOWE
 2. WIERTX
 3. ZSS 2
 4. ZSS 1
 5. STRAŻ MIEJSKA
 6. TAXI LIDER
 7. LPGK
 8. JRG PSP 1
 9. WSS
 10. BASEN DELFINEK
 11. JRG PSP 2
 12. WICAR TAXI
 13. AGMAR
 14. MPK
 15. OSIR LEGNICA
 16. INTERFERIE SA
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.