Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

300 tys. zł z KGHM na projekt Zdrowa Legnica

Miedziowa spółka przekaże 300 tys. zł na wsparcie programów promocji zdrowego stylu życia i integracji społecznej. Umowę przekazania darowizny dla Legnicy podpisali Tadeusz Krzakowski oraz wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź Radosław Stach.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przekazane środki finansowe obejmują dwa projekty, które zrealizowane zostaną jeszcze w tym roku. Wśród wspieranych przedsięwzięć znajduje się program promocji zdrowia, aktywności sportowej i integracji rodziny pn. „Zdrowie to u nas rodzinne” oraz kampania społeczno-edukacyjna, skierowana do legnickich szkół i organizacji pozarządowych, angażująca wolontariuszy pn. „Uzależnieni od pomagania”. Ta kampania zostanie przeprowadzona w oparciu o idee miejskiego projektu #TEAMLEGNICA – Centrum Wolontariatu Miejskiego.

W organizację projektu „Zdrowie to u nas rodzinne” miasto zamierza włączyć również organizacje pozarządowe, kluby sportowe, a także podmioty gospodarcze, specjalizujące się w usługach podnoszących aktywność społeczną i promujących zdrowy styl życia. Jednym z elementów projektu jest promocja zdrowego odżywiania dzieci w miejskich przedszkolach oraz cykl warsztatów kulinarnych, integrujących lokalną społeczność Legnicy.

Przyświecają nam wspólne cele. Chcemy, by mieszkańcy Legnicy, w tym pracownicy KGHM, byli zdrowi, aktywni fizycznie i mieli wysoką świadomość społeczną – powiedział Tadeusz Krzakowski. – Zaproponowane przez nas projekty wpisują się doskonale w politykę Polskiej Miedzi – firmy społecznie odpowiedzialnej, stawiającej na rozwój nie tylko technologii, ale też edukację mieszkańców naszego regionu – dodał prezydent.

KGHM Polska Miedź S.A. jest liderem polskiej gospodarki, przyczyniającym się do rozwoju miast i gmin. Od lat prowadzi aktywny dialog z samorządami i społecznością lokalną, szczególnie dużo uwagi poświęcając zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

– Jesteśmy największym i najważniejszym pracodawcą w regionie. Wsparcie dla mieszkańców gmin postrzegamy jako nasze zobowiązanie i inwestycję, bo rozumiemy, że przyszłość budujemy z ludźmi - naszymi pracownikami, ich rodzinami i sąsiadami. Szanujemy potrzeby i zaangażowanie partnerów dialogu społecznego i chcemy wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział wiceprezes zarządu KGHM, Radosław Stach.

Jak podkreśliła podczas konferencji prasowej Anna Osadczuk, dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM, firma prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dbając o jej stabilność i efektywność.

– Polska Miedź współpracuje z okolicznymi gminami między innymi przy strategiach ich rozwoju, zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera lokalnych sportowców poprzez sponsoring i program „Miedziane Rywalizacje” oraz wspomaga samorządy lokalne podatkami. Mieszkańcy Legnicy otrzymują wsparcie także poprzez dotacje Fundacji KGHM Polska Miedź.

O społecznej odpowiedzialności biznesu w kontekście KGHM mówił podczas konferencji poseł Adam Lipiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Odczuwam wielką satysfakcję z dzisiejszego porozumienia, związanego z programami zdrowotnymi dla Legnicy. Odpowiedzialność społeczna KGHM to także potężne inwestycje w Hucie Miedzi, która się unowocześnia i jednocześnie przeznacza znaczne kwoty na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza w mieście.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.