Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

29. Finał WOŚP w Legnicy

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021. Internetowy stream wydarzenia transmitowany będzie na kanale Legnickiego Centrum Kultury i rozpocznie się o godzinie 17.

© Materiały prasowe / WOŚP

Z powodu narodowej kwarantanny zmienił się termin 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydarzenie zostało przeniesione na niedzielę, 31 stycznia 2021. Nie zmienia się jednak cel tej szczytnej inicjatywy: podczas najbliższego „Finału z głową” największa na świecie Orkiestra złożona z ludzkich serc pomoże zebrać środki niezbędne do zakupu szpitalnego sprzętu pomagającego w diagnostyce laryngologicznej, otolaryngologicznej i badaniach głowy. Internetowy stream wydarzenia transmitowany będzie na kanale Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury) i rozpocznie się o godzinie 17.

Legnica, jak co roku, mocno zaangażuje się w Finał WOŚP. 31 stycznia na ulicach naszego miasta pojawią się wolontariusze z puszkami – ich prace koordynować będzie legnicki sztab ZHP wspólnie z Organizacją Harcerską Pro Mundi. Uruchomiona zostanie też możliwość przekazywania datków bez wychodzenia z domu – pomoże w tym internetowa eSkarbonka (szczegóły pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/6v7nxz). OSiR Legnica natomiast przygotowuje – rzecz jasna w wersji wirtualnej – VII Legnicki Bieg z Serduszkiem (więcej informacji znajdziecie na stronie www.osir.legnica.eu).

Tradycyjnie odbędą się też wydarzenia artystyczne i licytacje, które organizuje Legnickie Centrum Kultury. Podczas 29. Finału WOŚP w Legnicy zagrają legnickie zespoły prezentujące różne oblicza gitarowego grania: Nocne Boogie, Kminek, Diler Music Band oraz Studiowałem Mapę Krowy.

"Między występami zobaczymy na scenie konferansjerów oraz gości specjalnych, którzy będą zachęcać do udziału w licytacjach. Ze względu na pandemię w wydarzeniach będzie można uczestniczyć online – serdecznie polecamy! Zapraszamy też na portal Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/lckart, gdzie będą się odbywać aukcje wszystkich przedmiotów przekazanych nam na rzecz 29. Finału WOŚP" - mówi Marta Bilejczyk-Suchecka, zastępca dyrektora Legnickiego Centrum Kultury.

Prowadzone przez LCK WOŚP-owe aukcje wystartują na Allegro już 25 stycznia. Wśród fantów, które trafią na licytację, wyróżnić należy między innymi obrazy wybitnych artystów: Jarosława Jaśnikowskiego oraz Michela Grangera, piłkarskie gadżety – koszulkę Miedzi Legnica z autografami czy półroczny voucher do Football Academy, wejściówkę na półkolonie w szkole pływania Kraken, a także wiele innych ciekawych przedmiotów i usług. Jeśli ktoś chce wesprzeć Orkiestrę i podarować coś od siebie, Legnickie Centrum Kultury czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 515 068 467.

Będzie to już drugi w historii Finał WOŚP dedykowany temu obszarowi zdrowia. "Po 13 latach postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. Nasza Fundacja już raz zbierała środki na ten cel, podczas 16. Finału. Zebraliśmy wtedy równowartość 14 milionów dolarów! Do szpitali w całej Polsce trafiły dzięki temu specjalistyczne urządzenia, m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Jednak sprzęty, które wtedy kupiliśmy, już się zużyły. I w ostatnich latach otrzymujemy od szpitali coraz więcej próśb o zakup nowych urządzeń, które nie tylko skutecznie zdiagnozują i pomogą wyleczyć choroby głowy, ale też zrobią to w komfortowy dla małych pacjentów sposób. Dodatkowo widzimy, jak sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych są ważne w czasach panującej pandemii i smogu. Dlatego zdecydowaliśmy, że Orkiestra znów zagra na ten cel" - mówi Lidia Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP.

Zapraszamy raz jeszcze – wszyscy razem zagrajmy w tej wyjątkowej Orkiestrze! Widzimy się w niedzielę, 31 grudnia, o godzinie 17 na kanale www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.