Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Udostępnij:

28. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018

Galeria Sztuki|Sztuka|Dla mieszkańca

Nazwiska zwycięzców tegorocznych PROMOCJI zostaną ogłoszone w trakcie wernisażu 16 listopada.

nazwa imprezy: 28. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018
data: 26.10. – 2.12.2018 r.
wersnisaż: 16.11.2018 r. (piątek), godz.: 18:00
miejsce imprezy: Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)
zasady wstępu: bezpłatny
organizator: Galeria Sztuki w Legnicy

Od dwudziestu ośmiu lat Galeria Sztuki w Legnicy jest organizatorem PROMOCJI – wystawy i konkursu dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszamy tych, którzy dotychczas nie brali w nim udziału, a dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2017 lub 2018. Główną nagrodą jest wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia artystów oraz umożliwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE ułatwią zaistnienie na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. PROMOCJOM 2018 towarzyszyć będzie katalog.

Głównym celem OPMM PROMOCJE jest prezentacja i dokumentacja najświeższego współczesnego malarstwa polskiego, samodzielnych prac malarskich młodych twórców, które powstały tuż po ukończeniu przez nich wyższych uczelni plastycznych oraz ułatwienie im startu w dojrzałe życie artystyczne.

Impreza adresowana jest do absolwentów wydziałów i pracowni malarstwa wyższych uczelni artystycznych w Polsce. Planowana liczba potencjalnych uczestników I etapu konkursu - ok. 80-100 osób. Do końcowej wystawy jury zakwalifikuje ok. 30 uczestników.

W tym roku 69 osób zgłosiło do Przeglądu 192 prace. Uczestnicy rekrutują się z wszystkich uczelni artystycznych w kraju. Jury zakwalifikowało do wystawy 62 prace 27 uczestników. Nazwiska zwycięzców tegorocznych PROMOCJI zostaną ogłoszone w trakcie wernisażu 16 listopada.

Galeria Sztuki w Legnicy
Wyznacz trasę
 
od 26 października
do 2 grudnia

Szczegółowy program
 
Galeria Sztuki w Legnicy
 
wstęp bezpłatny

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.