Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Chodniki muszą być sprzątane i bezpieczne dla pieszych

Właściciele oraz zarządcy i administratorzy nieruchomości mają obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości oraz zalegającego na dachach śniegu, lodu i usuwanie sopli m.in. z okapów i rynien.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Obowiązek taki nakładają na właścicieli i zarządców przepisy ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Legnicy.

Za niedopełnienie tych powinności grozi grzywna do pięciu tys. zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.