Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Piłkarze ręczni Siódemki Huras walczą o mistrzostwo kraju. Pomóż im

Kusy Szczecin, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Bachus Zielona Góra – to przeciwnicy Siódemki Huras w turnieju 1/16 finału juniorskich mistrzostw kraju. Turniej rozegrany zostanie w legnickiej hali przy ul. Lotniczej w dniach 1-3 lutego.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W pierwszy weekend lutego rusza rywalizacja o mistrzostwo Polski juniorów 2018/2019. Na etapie 1/16 finału wystąpią 32 drużyny – mistrzowie i wicemistrzowie lig wojewódzkich bądź zwycięzcy regionalnych barażów.

Gospodarzem jednego z ośmiu turniejów będzie nasz klub. Mistrz Dolnego Śląska – Siódemka Huras zagra z Kusym Szczecin (wicemistrz województwa zachodniopomorskiego), Ostrovią Ostrów Wielkopolski (zwycięzca barażów w województwie wielkopolskim) oraz Bachusem Zielona Góra (mistrz województwa lubuskiego). Awans do 1/8 finału wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Przypomnijmy, że zespół prowadzony przez trenera Pawła Witę w cuglach wywalczył tytuł mistrza województwa dolnośląskiego, wygrywając 13 z 14 ligowych spotkań. Przed rokiem Siódemka Huras sięgnęła po złoty medal juniorskich mistrzostw Polski. Teraz w ślady starszych kolegów z rocznika 1999, którzy dziś stanowią już o sile pierwszoligowego zespołu, chcą pójść zawodnicy urodzeni w 2000 roku i później.

Należy podkreślić, że ambicje te nie są na wyrost. W 2017 roku drużyna ta (prowadzona wówczas przez trenera Tomasza Górecznego) została przecież wicemistrzem Polski juniorów młodszych. Przed rokiem zaś zajęła 7. miejsce w mistrzostwach kraju juniorów.

Program turnieju grupy E (hala przy ul. Lotniczej):

Piątek (1 lutego)

  • Godz. 16.00: Bachus Zielona Góra – Ostrovia Ostrów Wielkopolski
  • Godz. 18.00: Siódemka Huras Legnica – Kusy Szczecin

Sobota (2 lutego)

  • Godz. 16.00: Kusy Szczecin – Bachus Zielona Góra
  • Godz. 18.00: Siódemka Huras Legnica – Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Niedziela (3 lutego)

  • Godz. 10.00: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Kusy Szczecin
  • Godz. 12.00: Siódemka Huras Legnica – Bachus Zielona Góra

(Źródło: siódemka.legnica.pl)

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.