Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Strażnicy ładują akumulatory przez cały rok

Tylko w ostatnich dniach legniccy strażnicy miejscy pomogli uruchomić kilkadziesiąt samochodów, w których zawiodły akumulatory.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Najczęściej takie sytuacje zdarzają się zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera. Wówczas spada wydajność akumulatorów i może być problem np. z dojazdem do pracy. W takiej sytuacji pomoże straż miejska.

Funkcjonariusze wyposażeni są w tzw. urządzenie rozruchowe, które dobiera konkretną „moc” do danego samochodu i uruchamia rozładowany akumulator.

Przypomnijmy, że akcja akumulator prowadzona jest przez cały rok, nie tylko w okresie zimowym. Każdy, kto ma problem z akumulatorem, może w godzinach od 6.00 do 21.30 zadzwonić pod numer dyżurny 986, by szybko otrzymać bezpłatną pomoc. W ciągu sześciu lat prowadzenia tej akcji strażnicy pomogli uruchomić auto około tysiącu kierowców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.