Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Grzegorz Braun wzmacnia koalicję Ruchu Narodowego i Wolności

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie ogłoszono dołączenie Grzegorza Brauna do koalicji Ruchu Narodowego, partii Wolność i posła Piotra Liroya-Marca. RN reprezentował Robert Winnicki, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Robert Winnicki, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego, jest jednym z liderów koalicji. © Paweł Sasiela

- Formujemy koalicję nie jak gdzieś czytałem eurosceptyczną czy nie daj Boże antyeuropejską. My formujemy koalicję propolską i do takiej koalicji przystępuję - mówił Grzegorz Braun, reżyser, dokumentalista i założyciel organizacji „Pobudka”. - Stawką jest istnienie cywilizacji łacińskiej. To jest istotna stawka w tych wyborach - dodawał.

Dzięki połączeniu sił wspólny komitet ugrupowań narodowych i wolnościowych ma stanowić alternatywę dla Prawa i Sprawiedliwości oraz zrzeszonych wokół niego formacji na prawej stronie sceny politycznej. 

- Ta koalicja to pierwsza od lat realna alternatywa, poważna alternatywa, grupująca siły narodowe, wolnościowe, konserwatywne, antyestablishmentowe, która rzuci wyzwanie Prawu i Sprawiedliwości po tej stronie sceny politycznej, ale też zmobilizuje wyborców, również nowych wyborców. To jest ta koalicja, która przyciągnie w naszym przekonaniu bardzo wielu Polaków zniechęconych do obecnej sceny politycznej, dając im właśnie realną alternatywę - podkreślał Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Koalicja zamierza dążyć do zmiany lub likwidacji Unii Europejskiej w obecnym kształcie.

- Jedni chcą, by Polska wyszła z Unii Europejskiej, drudzy chcą Unię zlikwidować całkowicie, jeszcze inni uważają, że trzeba się cofnąć do poziomu EWG. Są różne koncepcje - przekonywał Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

- Problem polega na tym, że w Europarlamencie mamy dzisiaj dominację sił z Polski, które w żaden sposób nie kontestują obecnego układu Unii Europejskiej. Taką siłą niekontestującą, a wspierającą obecny układ jest również Prawo i Sprawiedliwość. Miejmy tego świadomość. Przez te kilkanaście lat funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej, a zarazem funkcjonowania PiS-u, wszystkie rozwiązania z Traktatem Lizbońskim na czele, które budują federalne superpaństwo unijne, przez PiS były wspierane - uzupełniał poseł Winnicki.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Wiesiek
Wiesiek8 stycznia o 15:20
Powiem szczerze, że nieźle zaczyna ta koalicja wyglądać. Myślę, że próg wyborczy przekroczą na pewno. Pytanie czy uda im się zbliżyć do 10 procent? Sama Wolność ma poparcie w granicach 4-5 procent, do tego dojdą ci, którzy ostatnio głosowali na Kukiza i tak procent do procenta może dać ładny wynik.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.