Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Happening Grzegorza Klamana

W ostatni piątek na placu Słowiańskim, miał miejsce happening Grzegorza Klamana pt. „Cień”, nawiązujący do wyjścia z Legnicy wojsk Federacji Rosyjskiej 16 września 1993 r.

© Kornelia Szymańska

Jest to kontynuacja projektu artystycznego jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich. Tym razem artysta odwzorował w płaszczyźnie pl. Słowiańskiego kształt cienia pomnika, jaki rzucał on 16 września, w dniu wyjścia Rosjan z Legnicy. Symbolizuje to mroczny aspekt pobytu Armii Radzieckiej w Legnicy, „rzucający się cieniem” na psychospołeczną mentalność mieszkańców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.