Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Wandale zniszczyli w parku altanę, ławki i pergolę

Kolejny już raz zdewastowano altanę, połamano ławki, trejaże i pergole, uszkodzono kosze i wyrwano kostki brukowe na nadkaczawskim bulwarze w Parku Miejskim. Straty – ponad 6 tys. zł.

© jawor24h.pl

- Nie można akceptować takich aktów bezmyślnej agresji – mówi Henryka Zdziech, miejski ogrodnik. – To miejsce miało służyć do rekreacji i wypoczynku dla wszystkich, a służy nielicznym do dewastacji. Jestem przekonana, że ta sytuacja się zmieni, gdy w parkowych alejkach już wkrótce pojawią się kamery monitoringu.

W różnych rejonach miasta wandale najczęściej niszczą urządzenia na placach zabaw (koszt 33,5 tys. zł), ławki (21 tys. zł), instalacje nawadniające (ok. 7 tys. zł), muszlę koncertową i urządzenia rekreacyjne (ok. 18 tys. zł). W tym roku na usuwanie skutków wandalizmu i naprawę zniszczeń elementów infrastruktury miasto wydało już łącznie ponad 106 tys. zł.

Apelujemy do mieszkańców, którzy widzą wandali w akcji, zgłaszali to policji, straży miejskiej albo wydziałowi infrastruktury Urzędu Miasta. Nie bądźmy obojętni.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.