Logo Legnica24h.pl
Reklama

19-latek zastrzelił mężczyznę z broni nielegalnie posiadanej przez ofiarę

Kara od 10 lat więzienia do dożywocia grozi 19-letniemu Bartoszowi Ż., który w nocy ze środy na czwartek zastrzelił 44-letniego mężczyznę. Sekcja zwłok odbędzie się we wtorek - poinformowała w piątek PAP prok. Liliana Łukasiewicz.

© Materiały prasowe / PAP / Leszek Szymański

Do zdarzenia doszło we wsi Brunów koło Lubina, obaj mężczyźni mieszkali na jednej posesji. 44-latek został zastrzelony z własnej broni, na którą nie miał pozwolenia.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 2, w nocy ze środy na czwartek w Brunowie pod Lubinem. Wówczas 19-letni Bartosz Ż. zastrzelił mieszkającego na tej samej posesji 44-latka. Policja została powiadomiona ok. 5 rano. Bartosz Ż. został zatrzymany, prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

"Działając w zamiarze bezpośrednim pozbawił życia pokrzywdzonego poprzez oddanie w kierunku jego głowy strzału z broni palnej marki Walther P38" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa legnickiej prokuratury okręgowej.

Dodała, że to zarzut zagrożony karą nie mniejszą niż 10 lat pozbawienia wolności lub też dożywotniego pozbawienia wolności.

Na terenie posesji w Brunowie mieszka para seniorów, od kilku miesięcy mieszkał tam także Bartosz Ż. i 44-letni mężczyzna. 19-latek jest wnuczkiem starszej kobiety, natomiast 44-latek synem starszego mężczyzny. Rzeczniczka prokuratury przekazała, że nie udziela na razie informacji na temat motywów działania 19-latka.(PAP)

Michał Torz

mt/ jann/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.