Logo Legnica24h.pl
Reklama

15 legnickich małżeństw obchodziło Złote Gody

W piątek w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość Złotych Godów. 15 par, które minimum 50 lat są już w związku, odebrały odznaczenia przyznawane przez prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Pary i ich rodziny powitał Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, który podkreślał, jak ważna i szczęśliwa jest to chwila. – 50 lat temu składali państwo sobie obietnice, że wasze małżeństwa będą zgodne, szczęśliwe i trwałe. Jak dziś widzimy, wszystkim się to udało, chociaż z pewnością wymagało wielu kompromisów. Serdecznie państwu gratuluję i życzę kolejnych rocznic – mówił kierownik.

Medale wręczał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Państwa piękne jubileusze przypadają w szczególnym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił prezydent. – Połowę tego czasu przeżyliście razem. To piękne i wzruszające. Dziękuję za to, że swoją pracą i wychowaniem następnych pokoleń zbudowaliście fundamenty naszego miasta. Kolejne pokolenia z dumą kontynuują wasze dzieło – dodał Tadeusz Krzakowski.

Szczęśliwym i wzruszonym parom towarzyszyły rodziny i przyjaciele, którzy odśpiewali jubilatom gromkie sto lat.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uhonorowano: Irenę i Kazimierza Fuławków, Krystynę i Czesława Niewiarowskich, Wandę i Mirosława Baszczyków, Janinę i Michała Szymkowów, Helenę i Bronisława Orłowskich, Marię i Janusza Lachowiczów, Barbarę i Mieczysława Cisłów, Krystynę i Leszka Łopacińskich, Helenę i Leszka Steiglów, Janinę i Kazimierza Duszaków, Halinę i Piotra Mokusińskich, Stanisławę i Mariana Kumalskich, Annę i Stefana Tymków, Katarzynę i Jana Czechowiczów raz Annę i Mariana Michaluków.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.