Logo Legnica24h.pl
Reklama

132 km/h w terenie zabudowanym

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 132 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. To kolejna już osoba, której cofnięto uprawnienia.

© policja

Wczoraj około godziny 17:20 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Audi. Kierowca, 20-letni mieszkaniec Legnicy, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 82 km/h. Za powyższe wkroczenie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowca został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.