Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Zniszczona nawierzchnia na ul. Bielańskiej

Samochody zniszczyły świeżo wylaną warstwę ścieralną asfaltu na ul. Bielańskiej, modernizowanej w ramach budowy zbiorczej drogi południowej.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica / materiał prasowy

W minionym tygodniu na ul. Bielańskiej układana była zewnętrzna, ścieralna nawierzchnia z asfaltu cichego.

– Pomimo zabezpieczenia placu budowy i kierowania ruchem przez pracowników, część kierowców nie stosowała się do ich poleceń i wjeżdżała na świeżo położony asfalt – informuje Marcin Skrzypek z firmy Mosty Łódź.

- Spowodowało to jej uszkodzenie, głównie w okolicy skrzyżowania z al. Rzeczypospolitej i wjazdów do garaży. Dlatego konieczne będzie sfrezowanie uszkodzonej nawierzchni i ułożenie nowej - dodaje M. Skrzypek. 

Przypomnijmy, że minionym tygodniu rozpoczęły się odbiory techniczne na zbiorczej drodze południowej. Jednym z najważniejszych była próba obciążeniowa mostu. Jego nośność testowały cztery ciężarówki z łącznym ładunkiem 140 ton.

Wówczas też wylana została warstwa ścieralna asfaltu, tzw. cicha nawierzchnia, na ul. Bielańskiej. Dzięki właśnie takiej nawierzchni zminimalizowane zostaną uciążliwości dla mieszkańców, zwłaszcza hałas. Niestety, część drogi została zniszczona przez samochody, które na nią wjeżdżały, mimo zakazów.

- Apelujemy do kierowców, by uszanowali naszą pracę i nie niszczyli nawierzchni, gdy będzie ona na nowo układana – proszą drogowcy.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec
mieszkaniec23 października 2017 o 15:34
Policja i srogie mandaty to pomoże
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.