Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Zgasili Znicza

Miedź odniosła pewne zwycięstwo nad znajdującym się w strefie spadkowej Zniczem Pruszków. Piłkarska wyższość legniczan nie podlegała dyskusji w żadnym momencie.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. W 10 minucie Wojciech Łobodziński dograł z prawej strony, a Jakub Vojtus pięknym uderzeniem piętą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Miedź starała się kontrolować przebieg meczu, spokojnie konstruując kolejne ataki. Znicz próbował kąsać legniczan kontrami. W 24 minucie Patryk Kubicki próbował zaskoczyć Pawła Kapsę strzałem z lewej strony pola karnego, ale golkiper zielono-niebiesko-czerwonych był na posterunku. Dziewięć minut później Przemysław Kita groźnie uderzał z prawej strony, ale piłka przeleciala nad poprzeczką.

W 39 minucie Petteri Forsell groźnie strzelał z rzutu wolnego z dystansu, Piotr Misztal odbił piłkę przed siebie, ale dobitka Vojtusa lewą nogą minimalnie minęła słupek. Cztery minuty później Łobodziński dośrodkował z prawej strony, głową uderzał Marquitos, ale futbolówka znów nie znalazła drogi do bramki. W doliczonym czasie pierwszej odsłony z dystansu strzelał Vojtus, ale Misztal na raty chwycił piłkę.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 56 minucie Grzegorz Bartczak z lewej strony wycofał do Michała Stasiaka. Środkowy obrońca uderzył, ale skończyło się na rzucie rożnym. Chwilę później było już 2:0. Piłka krążąca w polu karnym trafiła pod nogi znajdującego się w okolicach szesnastki Łukasza Garguły. Pomocnik, który na boisku pojawił się tuż po przerwie postanowił skorzystać z prezentu, pewnym strzałem podwyższając wynik spotkania.

W 73 minucie Miedź powinna zdobyć kolejną bramkę, ale Marquitos nie wykorzystał znakomitej okazji, pudłując z kilku metrów po dograniu Forsella. W 79 minucie Garguła popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego, ale Misztal nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później strzałem z prawej strony pola karnego odpowiedział Aleksander Jagiełło.

W 85 minucie Garguła próbował jeszcze zaskoczyć golkipera przyjezdnych strzałem z rzutu wolnego z lewej strony zza bocznej lini pola karnego. Więcej goli już jednak nie padło. Miedź odniosła zasłużone zwycięstwo nad ekipą z Mazowsza.

Miedź Legnica - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

Bramki: Vojtus (10), Garguła (57)

Żółte kartki: Niewulis (37, za faul na Forsellu)

Sędziował: Tomasz Wajda (Śląski ZPN)

Asystenci: Sławomir Kowalewski, Marcin Czerwiński (obaj Ślaski ZPN)

Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Stasiak, Trifonov, Rasak, Pannanen (49. Garguła), Forsell (76. Bartkowiak), Marquitos, Łobodziński, Vojtus (87. Bartulović); trener Ryszard Tarasiewicz

Znicz: Misztal - Jakubik, Janiszewski, Długołęcki, Rackiewicz, Machalski, Borek, Niewulis (80. Banaszewski), Jagiełło, Kubicki (64. Kopciński), Kita (60. Paluchowski); trener Dariusz Kubicki