Logo Legnica24h.pl
Reklama
Powiat Bolesławiecki - edukacja na wyższym poziomie

Wystawa „Twarze, lica, rysy …” w Muzeum Miedzi już 24 listopada

„Twarze, lica, rysy …” to najnowsza wystawa Muzeum Miedzi związana ze zbliżającym się w grudniu jubileuszem 55-lecia powołania instytucji. Ekspozycja złożona jest z ponad 150 wyselekcjonowanych portretów pochodzących ze zbiorów Muzeum.

Fot. Materiał prasowy

Wystawa prezentuje oblicza ludzkie przedstawione w malarstwie, rzeźbie, medalierstwie oraz na monetach. Jubileusz jest okazją do prezentacji przekroju najciekawszych, dobranych eksponatów Muzeum Miedzi z całego okresu jego istnienia. Wystawa “Twarze, lica, rysy …” będąca częścią obchodów jubileuszu Muzeum, stanowi zalążek tego co nas czeka już 15 grudnia. Charakteryzuje się szerokim przekrojem tematycznym, epokowym oraz form artystycznych. Zobaczyć będziemy mogli m.in. portret ostatniego z władców Piastowskich Jerzego Wilhelma, Kardynała Richelieu, poczet wizerunki władców polskich i śląskich na monetach i medalach, reprezentację najwybitniejszych bohaterów narodowych w sztuce numizmatycznej (z XVIII i XIX wieku oraz okresu międzywojennego), portrety i autoportrety wybitnych Legniczan, czy prace socrealistyczne. Jest to tylko część bogatej i zróżnicowanej wystawy.

Otwarcie wystawy odbędzie się 24 listopada 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy o godz. 17:00 (Legnica, ul. Partyzantów 3). Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.