Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Władysław Kostuń zrezygnował z funkcji przewadniczacego Rady Gminy

Podczas styczniowej sesji, Władysław Kostuń - dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy w Legnickim Polu zrezygnował ze swojej funkcji.

Władysław Kostuń Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Styczniowa sesja w Legnickim Polu była dość burzliwa. Po tym jak Rada Gminy nie przyjęła wprowadzenia dwóch propozycji do budżetu na rok 2018, przewodniczący Władysław Kostuń zrezygnował ze swojej funkcji. Propozycje dotyczyły zabezpieczenia środków na zakup nowego wozu strażackiego oraz na dokumentację projektową na budowę żłobka w Legnickim Polu. 

- W samorządzie pracuje od 21 lat, gminy tak bogatej jak w tej chwili Legnickie Pole, nie było nigdy. Budżet mamy 28 mln zł, a nie można znaleźć „pare groszy” na żłobek dla dzieci, żeby rozpocząć procedurę, gdzie rząd daje duże wsparcie. Nie pogodzę się z tym. Nie jestem tutaj dla kariery tylko dla ludzi. Wcześniejsza Rada Gminy dała pełne poparcie na budowę żłobka i rozpoczęła się procedura. Był to rok 2014, wtedy skończyła się kadencja. Przyszła nowa rada i wtedy zaczęła się sprawa spalarni. Jeżeli ważniejsza jest sprawa spalarni niż żłobek, przepraszam, ale ja do tej grupy nie pasuje. Ja zostaje radnym, a jako radny mogę pytać dużo i nie muszę się przejmować czy  mi to wypada, czy nie  - mówił Władysław Kostuń.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jarek
Jarek26 stycznia o 00:34
Ale się porobiło.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.