Logo Legnica24h.pl
Reklama

Tramwaj z historią wraca do świetności

Fachowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego remontują zabytkowy tramwaj Konstal 5N, który przez 16 lat był eksponowany przed dawną zajezdnią przy ul. Wrocławskiej.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica

- Reanimacja tego tramwaju jest dla naszej załogi sporym wyzwaniem – mówi prezes MPK, Zdzisław Bakinowski.

– Pracujemy przy nim systemem gospodarczym. Spawacze i mechanicy prowadzą renowację w czasie wolnym od codziennych obowiązków remontowych naszego taboru. Ostatnio zajmowaliśmy się żmudną operacją piaskowania podwozia i konstrukcji nadwozia - dodaje prezes.

Rozebrane są elementy drewniane i poszycie zewnętrzne. Obecnie wymienia się poszycie dachu i wzmacnia konstrukcję szkieletu. Niemal wszystkie detale pojazdu są bardzo skorodowane. Elementy blaszane będą wymienione na nowe, z blachy ocynkowanej i wiernie dostosowane do wyglądu pierwotnego. W dalszej kolejności trzeba będzie zdobyć bądź odtworzyć oryginalne elementy wyposażenia. Nie będzie to łatwe.

Przypomnijmy, że Konstal 5N został sprowadzony z Elbląga do Legnicy w 1998 r. Ten tramwaj wyprodukowany w latach 50. minionego wieku jest własnością Muzeum Miedzi. Upamiętniał historię legnickich tramwajów, która zakończyła się w roku 1968.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.