Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Tablica opowie ci o jakości powietrza

Chcesz wiedzieć, jaka jest prognoza jakości powietrza? Sprawdź to na tablicy zamontowanej na budynku byłej szkoły medycznej przy ul. Witelona.

© materiał prasowy

Kolejna z tablic już niebawem będzie prezentowała prognozy w holu wydziału spraw obywatelskich UM w Akademii Rycerskiej. 

Z tablicy przy ul. Witelona możemy już dowiedzieć się, jakie powietrze będziemy wdychać np. za godzinę. Prognozy dotyczą dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM 10) i ozonu. O tym, że jest bardzo dobrze powie nam bardzo uśmiechnięta buźka. Jeżeli jest źle, mina będzie bardzo smutna. Strzałka skierowana w górę oznacza, że tendencja jest rosnąca, natomiast w dół, że malejąca. 

Projekt ten został zrealizowany we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. Wpisuje się on w realizowaną w naszym mieście koncepcję smart city. 

Przypomnijmy, że o aktualnym stanie jakości powietrza w Legnicy możemy dowiedzieć się ze strony www.legnica.eu i z tablic zmiennej treści zainstalowanych nad ulicami: Witelona, Piłsudskiego i Wrocławską. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ehh
ehh24 sierpnia 2017 o 21:16
po co wydawać pieniądze na takie rzeczy??? komu to potrzebne i do czego? co to zmieni?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.