Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Spirituals Singers Band patriotycznie w Legnicy

Zespół Spirituals Singers Band wystąpi w Legnicy z koncertem „Gaude Mater Polonia". 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości, usłyszymy popularne pieśni patriotyczne.

Fot. LCK © materiał prasowy

„My pierwsza brygada", „Czerwone maki na Monte Cassino", „Gdy piosenka szła do wojska" - to tylko niektóre z prezentowanych pieśni patriotycznych. Na ten wyjątkowy koncert zaprasza Legnickie Centrum Kultury.

Zapowiadają się wspaniałe - artystyczne i patriotyczne emocje, w najlepszym wykonaniu. Spirituals Singers Band jest bowiem najważniejszą polską grupą gospel. Istnieje od 39 lat, ma na koncie wiele znaczących nagród. Formację założył wrocławski kompozytor Włodzimierz Szomański. W 2014 r. zespół dotknęła tragedia. Bus, którym artyści jechali na koncert uległ wypadkowi. Włodzimierz Szomański zginął. Mimo nieszczęścia zespół wrócił na scenę, honorując pamięć o zmarłym koledze i jego marzenia, aby SSB cieszyło publiczność swoją muzyką. Koncert w Legnicy poprowadzi Elżbieta Szomańska, żona nieżyjącego artysty.

Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w Sali Królewskiej. Bilety po 20 zł do nabycia w Galerii Satyrykon.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.