Logo Legnica24h.pl
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Rzeszów zdobyty

Zwycięstwem 3:1 nad trzecioligową Stalą Rzeszów w wyjazdowym meczu 1/32 Pucharu Polski oficjalnie zadebiutował na szkoleniowej ławce Miedzi trener Dominik Nowak.

Legniczanie prowadzenie objęli w 18 minucie, gdy Paweł Zieliński wykorzystał błąd jednego z obrońców i pewnie wpakował piłkę do siatki. Wyraźną przewagę Miedź drugą bramką udokumentowała jeszcze przed przerwą. W 37 minucie Łukasz Garguła strzałem z pola karnego pokonał Adama Wasiluka.

Po przerwie zielono-niebiesko-czerwoni mając w zanadrzu dwubramkową zaliczkę starali się przesadnie nie forsować tempa. W 68 minucie powinno być jednak "po meczu". Jakub Vojtus w polu karnym przepuścił piłkę do Wojciecha Łobodzińskiego, a ten z kilku metrów fatalnie przestrzelił.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. Już dwie minuty później bramkę kontaktową strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mającego nawet ekstraklasowe doświadczenie Wojciecha Reimana, zdobył Jakub Zięba.

W 87 minucie zaskoczyć golkipera Stali próbował Mladen Bartulović. Wasiluk odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Łobodziński i z lewej strony sprytnie zagrał do Garguły. Ten głową trafił w słupek. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Miedzi, w ostatniej akcji meczu, przypieczętował Łobodziński. Tym razem w rolę podającego wcielił się Garguła, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów i odegrał ze środka na lewą stronę do kapitana legniczan. Ten w pełni zrehabilitował się za niewykorzystaną wcześniej okazję, umieszczając futbolówkę w siatce.

Kolejnych rywali na pucharowej drabince podopieczni Dominika Nowaka poznają we wtorek 25 lipca, gdy na PGE Narodowym w Warszawie rozlosowane zostaną dalsze rundy Pucharu Polski.

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:2)

Bramki: Zięba (70) - Zieliński (18), Garguła (37), Łobodziński (90+4)

Żółte kartki: Kursa (90+2) - Bożić (35), Egerszegi (87), Adu Kwame (90+1)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)

Stal Rzeszów: Wasiluk - Skała (65. Maślany), Kursa, Zięba, Kordas, Szeliga (46. Skiba), Reiman, Hordiychuk, Brocki, Koczon, Marczak (58. Prędota); trener Bogdan Bławacki

Miedź Legnica: Kapsa - Zieliński, Bartczak, Bożić (46. de Amo), Adu Kwame, Augustyniak, Garguła, Marquitos (80. Bartulović), Santana (65. Egerszegi), Łobodziński, Vojtus; trener Dominik Nowak