Logo Legnica24h.pl
Reklama

Przyjazna mieszkańcom segregacja odpadów

Aby segregację odpadów uczynić jeszcze bardziej przystępną i przyjazną dla mieszkańców, Urząd Miasta zakupił specjalne kontenery - Miejskie Punkty Elektroodpadów, które montowane już są w czterech rejonach Legnicy.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica /materiał prasowy

Stoją one na ul. Polarnej (parking), na placu Wolności, ul. Marynarskiej i Gombrowicza – w miejscach szczególnie przez mieszkańców uczęszczanych. 

Punkty te spełniają zapisy ustawy o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym i służą do zbiórki odpadów takich jak: płyty CD, baterie, tonery, żarówki, telefony, ładowarki czy drobna elektronika (kalkulatory, piloty, myszki komputerowe) w siedmiu osobnych plastikowych pojemnikach, z których każdy ma pojemność 33 litrów. 

MPE to także widoczne i skuteczne narzędzie do informowania, propagowania i uświadamiania, że elektroodpady są szczególnie niebezpieczne. W przestrzeni publicznej funkcjonują nie tylko jako pojemniki na małe elektroodpady, ale także jako nośnik informacji, dający możliwość wykorzystania jej komercyjnie lub edukacyjnie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.