Logo Legnica24h.pl
Reklama

Polska ma nowego premiera

Prezydent Andrzej Duda oficjalnie desygnował na stanowisko premiera pochodzącego z Wrocławia Mateusza Morawieckiego, powierzając mu misję stworzenia nowego rządu.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Dzisiaj dalej tę misję prowadzenia rządu Zjednoczonej Prawicy będzie kontynuował pan premier Mateusz Morawiecki. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, otrzymawszy dzisiaj to desygnowanie, przedstawi skład Rady Ministrów i że może w przyszłym tygodniu będzie możliwość przedstawienia programu pana premiera w formie expose w Sejmie - mówił prezydent Andrzej Duda.

Mateusz Morawiecki na stanowisku zastąpi Beatę Szydło. Spekuluje się, że do stycznia nie nastąpią zmiany w poszczególnych ministerstwach. O tym przekonać się powinniśmy w przyszłym tygodniu.

Ten zaszczyt będę starał się przekuwać w rzeczywistość. Program, który realizowaliśmy będzie nadal dla mnie drogą i drogowskazem zarazem, żeby jak najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu, służyć polskim rodzinom. To była taka latarnia, która świeci bardzo mocno dla nas i która chcę, aby jak najmocniej świeciła w przyszłości - mówił Mateusz Morawiecki. - Dziękuję panu prezydentowi za tę desygnację i będę na pewno starał się zrobić wszystko, żeby przysłużyć się dobrze Polsce, żeby przydać się Polsce, przydać się Polakom - dodawał. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

wyborca
wyborca8 grudnia 2017 o 17:29
Popieram
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.