Logo Legnica24h.pl
Reklama

Nowe drogi do inwestycji

Zakończyły się prace drogowe przy uzbrajaniu i budowie ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica / materiał prasowy

Obecnie trwają ostatnie roboty przy malowaniu oznakowania poziomego na jezdniach ul. Myśliwskiej i Boiskowej. 

Koszt tej inwestycji to około 8 mln 450 tys. zł. Nowy układ komunikacyjny posiada drogi oraz pełną infrastrukturę: chodniki, oświetlenie, teleinformatyczną sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe. Teren inwestycyjny tzw. Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Przypomnijmy, że na przygotowanie dokumentacji budowy dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą Legnica otrzymała unijną dotację w wysokości ponad pół mln zł. Roboty wykonywała firma Skanska. 

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Legnicy II” przewiduje dla tego terenu funkcje przemysłowe, związane z rzemiosłem, bazami, składami, obsługą komunikacji samochodowej, innymi usługami i administracją. Obecnie jedna z czterech przygotowanych działek ma już swego inwestora.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.